Приведен дилер од Арачиново за доиздржување казна затвор

Четириесет и петгодишен жител на Арачиново е приведен за доиздржување на казна затвор од три години и два месеца за сторено кривично дело  „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекусори“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека 45-годишниот Б.Р. е приведен вчера во 04:30 часот и спроведен во затворот Идризово.

Back to top button
Close