Приведен дилер од Охрид

Полицајци синоќа во 20:10 часот на улица „Бистрица“ во Охрид го лишиле од слобода Љ.Д.(45) од Охрид.

Како што соопшти МВР, кај Љ.Д. била пронајдена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close