Приведен е прилепчанецот кој киднапира девојче

Дваесет и шест годишниот прилепчанец А.З. синоќа во 21 часот киднапирал девојче и насилно го внел во патничко моторно возило „голф”.

Откако мајката пријавила во полиција дека нејзината ќерка е киднапирана од прилепчанецот, ноќеска по полноќ тој е уапсен, соопшти МВР.

Back to top button
Close