Приведен и спроведен 21-годишен скопјанец за да издржува казна од 3-години затвор

На 26.08.2020 во 12,30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода при СВР Скопје на ул.“Владимир Назор“ бил лишен од слобода Е.Б.(21) од Скопје затоа што се барал по потерница за издржување на казна затвор во траење од пет години по наредба од Основен кривичен суд Скопје за сторено кривично дело “разбојништво“. Тој бил спроведен во КПУ Затвор Идризово.

Back to top button
Close