Приведен крадец во Кадино, фатен на дело додека крадел нафта

 Во скопско Кадино денеска полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода Б.Ј.(31) од Скопје, кој од товарно возило  „мерцедес” одзел 50 литри нафта.

Од МВР информираа дека со него е извршен службен разговор во ПСОН Гази Баба каде го појаснил начинот на извршување на делото и признал дека извршил уште една тешка кражба, при што одзел нафта од автобус во село Миладиновци.

По документирање на случаите, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close