Приведен крадец во Прилеп

Man’s hand is locked with the handcuffs

МВР информира дека денеска, во 03.15 часот, на ул. „Марко Цепенков“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода прилепчанецот Н.У.(43).

Тој се сомничи дека извршил кривично дело „кражба“ и кај него биле пронајдени повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

Н.У. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close