Приведен криминалец осуден на шест години затвор

Полицијата денеска во село Франгово приведе 54-годишен криминалец осуден на шест години затвор.

– Во 13:40 часот на улица „Димче Ковачески“ бб, во село Франгово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, го приведоа З. Б. (54) за издржување казна затвор од шест години, информираат од МВР.

Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа за издржување на казната

Back to top button
Close