Приведен маж од струшко баран за затворска казна поради силување

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек потрага, денеска во 15:40 часот во атар на село Подгорци, го приведоа  А.А. (32) од с.Подгорци, Струга, кој се барал по распишана потерница од КПУ-Затвор Струга во врска со извршено кривично дело силување, осуден на две години казна затвор, соопшти МВР.

Лицето, како што се посочува, ќе биде предадено на казнено поправната установа.

Back to top button
Close