Приведен Палевски поради непочитување на мерката за самоизолација – се вратил од странство, но не седел дома

Љупчо Палевски- Палчо предмалку бил уапсен поради непочитување на мерката за самоизолација, пренесе “Фокус”.

Палески пред неколку дена се вратил од странство, но наместо да седи во својот дом, полицијата го пронашла во кафуле во центарот на Скопје, пренесува Фокус..

Во моментот Палески се наоѓа во полициска станица Центар.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close