Приведен штипјанец кај кого е пронајден пиштол

– Полицијата во Штип вчера лишила од слобода триесет и деветгодишен жител на Штип кај кого при претрес на неговиот дом пронашла пиштол.

Од МВР соопштија дека Ј.К.(39) бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close