Приведен скопјанец баран со централна потерница

 

Плицијата денеска на пладне на улицата „Отокар Кершовани“ во Скопје го лиши од слобода скопјанецот Р.Џ.(54).

Како што соопшти МВР, тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик.

-Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната, се наведува во соопштението.

Back to top button
Close