Приведен скопјанец кој ја нападнал 75-годишната сосетка

Синоќа во 22:25 часот полициски службеници од Полициската станица Бит-пазар го лишиле од слобода Т.С. поради тоа што физички ја нападнал соседката Ф.К.(75) и со тврд предмет и скршил прозорци од куќата. Тој бил приведен и задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти полицијата.

 

Back to top button
Close