Приведени двајца британци на граничен премин „Табановце“

На 06.06.2021 во 09.45 часот на граничен премин „Табановце“, полициски службеници ги привеле Е.Џ.С.(28) и М.Т.Б.(25), двајцата од Велика Британија, бидејќи при извршена пасошка контрола било констатирано дека немале пријавен престој. Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Back to top button
Close