Приведени крадци од Скопје

А.И.(19) и С.А.(42), двајцата од Скопје, вчера на подрачјето на Чаир се лишени од слобода поради тешка кражба во аптека на улицата „Индира Ганди“ извршена на 11 декември 2021 година.

Како што соопшти МВР, при кражбата биле одземени пари, а во службен разговор А.И. и С.А. во целост го појасниле начинот на извршување на кривичното дело.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. м

Back to top button
Close