Приведени петорица, во одделни случаи, кај кои е пронајдена марихуана

Во текот на вчерашниот ден во одделни случаи полицијата привела пет лица во Скопје кај кои е пронајдена марихуана.

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 01.00 часот, во близина на паркинг просторот кај Спортскиот центар „Борис Трајковски“ го лишиле од слобода Ј.П.(26) од Дебар, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 12.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Христо Татарчев“ го лишиле од слобода А.Ј.(27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Како што стои во соопштението од МВР, вчера во 10.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Благоја Стефковски“ го лишиле од слобода и Б.К.(40) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

На 16.08.2020 во 13.10 часот, од полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Антон Димитров“ бил приведен Н.С.(29) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Синоќа пак во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во близина на паркинг просторот кај Спортскиот центар „Борис Трајковски“ го лишиле од слобода П.П.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Од МВР денеска соопштија дека по документирање на случаите, против овие лица ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close