Приведено лице барано со потерница

Man’s hand is locked with the handcuffs

Во село Долно Соње, општина Сопиште, на 14 октомври 2021 во 16.10 часот, полициски службеници од Оперативен тим потраги ја лишиле од слобода А.В.М.(46) од Скопје која се барала со потерница за издржување затворска казна, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната

Back to top button
Close