Приведено лице од Русија кое управувало камион под дејство на алкохол

Полициски службеници од од мобилната сообраќајна единица на МВР привеле лице од Русија, кој управувало камион под дејство на алкохол.

– Вечерва околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп – Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило „волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол, соопштуваат од МВР.

Оосочуваат дека приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија.

Back to top button
Close