Приведено лице од Скопје за сторено разбојништво

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“.

МВР денеска соопшти дека скопјанецот А.З. е приведен во 15:30 часот во полициската станица Центар.

Back to top button
Close