Привремената претседателка на Боливија заразена со Ковид-19

– Привремената претседателка на Боливија, Жанин Ањес, е заразена си новиот коронавирусот, објави таа на Твитер.

„Моите резултати од тестот за СОВИД-19 беа позитивни. Мојата состојба е добра. Ќе работам од изолација“, напиша таа.

Претходно, министерот за здравство на Боливија, началникот на централната банка и шефот на претседателската администрација беа тестирани позитивни за таа болест. зш/

Back to top button
Close