Продолжува низата со напади врз малолетници: Неколкумина нападнале дете во Аеродром

МВР вели дека вчера во 16.30 часот во СВР Скопје Ј.К.(46) од Скопје, пријавил дека на 23.03.2024 околу 23.00 часот неговиот малолетен син на подрачјето на општина Аеродром во Скопје бил физички нападнат од неколку малолетници.

Последните недели во Скопје често се пријавуваат вакви инциденти во кои страдаат малолетници

Back to top button
Close