Продолжува периодот на стабилно и суво време со пораст на температурите

Продолжува периодот на стабилно и суво време со пораст на температурите кои ќе бидат над просекот за овој период од годината, информира УХМР.

Утре ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од -4 до 5 степени, а дневните од 9 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.Темепратурата ќе биде од -2 до 14 степени.

Back to top button
Close