Професор нападнал ученик во Тетово

43-годишен професор од Тетово заработи кривична пријава поради физички напад врз ученик.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(43) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, информира МВР.

На 13.12.2022 во средно училиште во Тетово, пријавениот, додека одржувал настава, физички нападнал еден ученик, велат од полицијата.

Back to top button
Close