Променливо облачно и студено време со температури од -4 до +7 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер претежно од северен правец.

Како што информираат од УХМР, минималната температура ќе биде во интервал од минус 4 до 2, а максималната ќе достигне од 0 до 7 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 5 степени.

Во текот на неделава времето ќе биде стабилно и студено со ниски утрински температури

Back to top button
Close