Променливо облчано и топло до крајот на неделава

Следува период на променливо облачно и топло време, во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за изолирана појава на невреме со силен ветер и појава на град, соопшти УХМР.

Утринскуте температури до крајот на нделева ќе бидат во интервал од седум до 16, а максималните дневни од 22 до 29 степени.

Back to top button
Close