Променливо време со повремен дожд и во наредните денови

-Времето и утре ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Во петок и сабота ќе биде посончево, а во петок попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Од недела повторно се очекува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец, соопшти УХМР.

Back to top button
Close