Пронајден дел од човечки труп во ливада во кривопаланечкото село Конопница

Во ливада во атарот на селото Конопница, Крива Паланка, вчера попладне бил пронајден дел од човечки труп, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.
– Вчера попладне, околу 17 часот и 24 минути во полициската станица, одделение за внатрешни работи Крива Паланка, било пријавено дело во ливада во Конопница пронајдени се облека и дел од човечки труп. За настанот веднаш бил известен јавен обвинител и увид извршила екипа на ОВР Крива Паланка, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Ивана Младеновска.
Дополнува дека по наредба на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција.

Back to top button
Close