Пронајден мртов чувар во шумско стoпанство во Кавадарци  

На 04.03.2022 во 22:15 часот во ОВР Кавадарци М.И.(49) од Кавадарци пријавил дека во шумско стопанство од Кавадарци во место викано „Мала Круша“, атар на с. Мајден, кавадаречко чуварот во нивниот објект Б.Ј.(52) од с. Тремник, неготинско бил пронајден починат.

На местото на настанот е излезено од доктор од итна медицинска помош Кавадарци и е констатирана смрт без траги на насилство.

 

 

Back to top button
Close