Пронајдена дрога кај 21 годишен битолчанец кој лежел во затвор – Како успеал да ја внесе внатре?

На 24.11.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп кај осуденикот Н.Р.(21) од Битола биле пронајдени две пакувања со кафеава прашкаста материја, информираат од МВР.

Пакувањата биле одземени од екипа на ОВР Прилеп за натамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close