Пронајдено тело кај село Јаболце во Сопиште, предадено на обдукција

 

На 24.01.2024 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во шума во близина на с.Јаболце, општина Сопиште, бил пронајден починат Т.А.(64) од с.Јаболце.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

 

Back to top button
Close