Протест во Тел Авив за оставка на Нетанјаху

Во Тел Авив се одржуваат масовни протести. Демонстрантите не се задоволни од начинот на кој владата на Бенјамин Нетанјаху се справува со војната во Газа.

Тие бараат ослободување на членовите на нивните заробени семејства од Појасот Газа.

Насобраните на антивладините протести бараат оставка од премиерот на Израел и нови избори.

 

Back to top button
Close