Првпат годинава не е пријавен ниту еден смртен случај од ковид за 24 часа

Во текот на последното деноноќие направени се вкупно 2 212 теста, а регистрирани се 236 нови позитивни случаи на ковид од кои 38 се реинфекции со вирусот, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close