Психијатарка истепала колешка во битолската болница

Докторка од одделението за Психијатрија вчера нападнала колешка, исто така специјалист психијатар при Клиничката болница Битола.

„На 01.03.2024 во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И.(49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, соопшти СВР Битола

Back to top button
Close