ПСЖ го изедначи рекордот на Реал Мадрид со гол на 34 последователни настапи во ЛШ

Пари Сен-Жермен повтори рекорд на Реал Мадрид во фудбалската Лига на шампиони. Парижаните синоќа го погодија голот на Лајпциг во полуфиналето на турнирот, постигнувајќи гол во 34. натпревар по ред.

Реал Мадрид го постави овој рекорд помеѓу 2011 и 2014 година.

ПСЖ го доби натпреварот со 3:0 и за прв пат во својата историја се пласира во финалето на елитното натпреварување.

Back to top button
Close