Пукање и физички напад во Бутел, двајца специјалци завршија на Ургентен…

Две лица со тешки телесни повреди завршија во Ургентниот центар.

Имено, тие биле пресретнати од пет до седум напаѓачи некаде околу 01.00 часот по полноќ на 12.03 на булеварот Христијан Тодоровски-Карпош во општина Бутел, каде ги претепале.

Според информациите, се работи за две лица припадници на МВР, односно Специјалната единица.

Во нападот се користело и огнено оружје, но нема повредени од престрелката.

Напаѓачите потоа избегале со возило марка „Цитроен“ со тетовски регистарски ознаки, додека возило со другата група напаѓачи била запрена од полицијата и задржана на лице место.

Засега нема потврда од МВР за инвидентот

Back to top button
Close