Путин: Нема ништо необично во тактичките вежби за нуклеарно оружје

– Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека нема ништо необично во планираната вежба, која вклучува вежба за распоредување на тактичко нуклеарно оружје.

– Тука нема ништо необично, ова е планирана работа, истакна Путин.

Русија во понеделникот соопшти дека ќе вежба распоредување на тактичко нуклеарно оружје како дел од воената вежба по, како што рече Москва, заканите од Франција, Велика Британија и САД.

Back to top button
Close