Рајко Дујмиќ oд „Нови фосили“ во кома по сообраќајна несреќа

Некогашниот фронтмен на групата „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ се здобил со тешки повреди на главата, откако со својот автомобил излетал од пат кај Равна Гора.

Според информациите, Дујмиќ од силината на ударот излетал од автомобилот и моментално се наоѓа во болница на интензивна нега.

„Ве молам, молете се да се разбуди од кома“, напиша неговата сопруга Снежана на социјалните мрежи.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close