Работник во рудник паднал од машина

На 23.01.2020 во 17.10 часот во Полициска станица Крива Паланка, од Здравствен Дом-Крива Паланка било пријавено дека кај нив дошол Г.С.(55) од Крива Паланка и побарал лекарска помош бидејќи додека бил на работно место во рудник во Крива Паланка паднал од машина и се здобил со повреди. За настанот бил известен јавен обвинител и извршен е увид на местото на настанот.

Back to top button
Close