Радев и Петков наскоро кај Макрон, ќе разговараат за Македонија и ветото

Бугарскиот претседател Румен Радев и премиерот Кирил Петков наскоро би требало да заминат во посета на Франција.

Според информациите, во Париз се очекува да го одобрат предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон за укинување на ветото за преговорите за членство на Македонија во ЕУ, објави денеска БГНЕС.

Back to top button
Close