Рама и лидерите наздравија со вино: Среќна Нова година на сите Албанци


Албанскиот премиер Еди Рама вечерва на својот Фејсбук профил објави фотографија од средбата со лидерите на политичките партии на Албанците во Македонија.

На фотографијата Рама и неговите гости наздравуваат со вино, а тој порача:


Среќна Нова година на сите Албанци, каде и да се.

Пораката беше пропратена со хаштагот „Албанско братство“.

Back to top button
Close