Рама: Нашите мисли се со украинскиот народ

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во објава на „Твитер“ го осуди руското движење кон Украина и порача дека Албанија стои покрај украинскиот народ.

Рама нагласува дека Албанија се приклучува кон НАТО и сојузниците на Европската Унија во остро осудување на руската агресија.

„Нашите мисли се со украинскиот народ“, рече Рама.

Back to top button
Close