Рамиз Мерко со коронавирус хоспитализиран на Инфективна, состојбата му е стабилна

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдиле од ДУИ за Плусинфо.

Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, како што велат од партијата, тој се наоѓа во стабилна состојба.

Back to top button
Close