Расте бројот на сомнителни на туберкулоза, се чекаат резултати од тестовите


На Клиниката за детски болести се води битка за животот на две ипол годишно дете болно од туберкулоза.. Состојбата му е критична, потврдуваат од клиниката за ТВ 24.

Уште три деца од исто многудетно семјство се хоспитализирани во Козле, со туберкулаоза.. До понеделник ќе се знаат резултатите и анализите за состојбата на 22 деца за кои има сомнеж дека заразени.

Back to top button
Close