Реџепи: Бев во Скопје, се засолнив кај еден пријател со семејството

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи.

Тој вели дека на денот кога требаше да се гласа за недоверба на Влада, бил засолнет со семејството кај пријател.

„Имаше шпекулации дека сум во Бугарија, но и во Абу Даби. Јас бев во Скопје. Се засолнив кај еден пријател дома во Скопје. Мораше така, затоа што имаше голем број на закани. Се засолнив кај пријател со семејството. И мајка ми беше со мене. И се јавив на ќерка ми, која живее во Данска, и кажав дека така мора да биде и дека телефоните ќе бидат исклучени“, вели Реџепи.

Back to top button
Close