Реџепи по исклучувањето од Беса: Господ да ја благослови Америка

Откако вечерва претседателот на Беса, Билал Касами го исклучи пратеникот Кастриот Реџепи од партијата, Реџепи се јави со индиректна реакција на својот приватен Фејсбук профил.

Реџепи објави фотографија со знамето на САД и натписот: God bless America или Господ  да ја благослови Америка.

 

Back to top button
Close