Реџепи: Вечерва ќе ги убедувам сите пратеници на Алтернатива да се повлечат, ако Левица остане

-Вечерва на состанок со потесното раководство на партијата ќе се обидам да ги убедам сите пратеници на Алтернатива да не бидеме дел од новото мнозинство ако Левица остане – изјави пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи за „Слободен печат“.

Back to top button
Close