Реал е заинтересиран за трансфер на Фернандеш

 Играчот за врска на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, може да стане играч на Реал Мадрид.

Според „Марка“ преговорите за трансфер на 26-годишниот Португалец ќе започнат во зимскиот преоден рок, доколку Реал го продаде Иско.

Оваа сезона, премиерлигашот Фернандеш одигра осум натпревари на кои постигна шест гола и направи три асистенции.

На фудбалскиот пазар цената на Португалецот е 80 милиони евра.

Back to top button
Close