Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“.

Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано Дијаз.

Во сезоната 2019/20 година, 27-годишниот Погба одигра натпревари за Манчестер јунајтед, тој има две асистенции на својата сметка. Играчот од средниот ред го пропушти поголемиот дел од сезоната поради проблеми со глуждот.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува неговата вредност на 80 милиони евра.

Се претпоставува дека Погба ќе биде подготвен за продолжување на сезоната.

Back to top button
Close