Реал Мадрид прими девет гола за прв пат во пет кола од групната фаза во Лигата на шампионите

Реал Мадрид синоќа загуби на гостувањето кај Шахтјор со 2:0 во натпревар од Лигата на шампионите.

За време на настап на „кралевите“ во елитното натпреварување сезонава, примија девет гола во пет кола од групната фаза што е негативен рекорд за клубот.

Досега Реал го победи Интер двапати (2:0, 3:2), ремизираше со Борусија Менхенгладбах (2:2) и загуби од Шахтјор (2:3 и 0:2).

Во последното коло Реал ќе игра со Борусија Менхенгладбах во обид со победа да обезбеди место во плејофот.

Back to top button
Close