Регистрирани 301 прекршок за неносење маски во изминатото деноноќие

Регистрирани се 301 прекршок по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close