Регистрирани 321 прекршок за неносење маски во изминатите 24 часа

 Регистрирани се 321 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close